Väikelaen

Kas tahad uus väikelaenu maksehäirega või tagatiseta? Täitke vormi või vali parim soodsaim väikelaenu pakkujat.

Väikelaenu taotlemine

Laenu andmed:Vasta küsimustele:

3. Kas Sinul on maksehäired?
Ei ole täidetudJahEi

4. Kas tahad laenu tagatiseta?
Ei ole täidetudJahEi

5. Kas Sinul on ametlik töö palgaga?
Ei ole täidetudJahEi


7. Mis on Sinu kodakondsus?
EestiVeneKodakondsusetaMuu

8. Kas Sina omad Eestis alalist elamisluba
Ei ole täidetudJahEi

9. Mis on sinu staatus? ÕpilaneTöötuAmetlikult töölNoor pereEttevõtjaPensionärKorteriühistus
10. Kuidas tahad võta laenu? Ei ole täidetudKodust lahkumataSularahas kontoris

Teie kontaktandmed:

(me vastame Teile 5 minuti jooksul e-posti kaudu)

Väikelaenu pakkujad

NumberKiirlaenu pakkujaTaotlemine
1
 • Parimad tingimused #1
 • Summa 300 - 5000 €
Taotle
2
 • Parimad tingimused #2
 • Mobiilne krediidiliin, kuni 3 000 € ulatuses
Taotle
3
 • Kuumakse alates 29 €
 • Summa 50 - 5000 €
 • Intress alates 2% KUUS
 • Lepingutasu 0€
 • Kiirlaen id kaardiga
Taotle
4
 • Taotle Bondora laenu ja saa kätte oma 70€ kingitus
 • Tagatiseta laen
 • Alates 500 € kuni 10 000 €
 • Laenutaotluse esitamine võtab kõigest 5 minutit - väga lihtne
 • Raha ülekandmine arvelduskontole 1 tööpäeva jooksul
Taotle
5
 • Krediidikonto 300 - 5 000 €
 • Tagasimakseperiood on võimalik valida 1 kuni 5 aastani
Taotle
6
 • 300 - 15 000 €, 6 - 72 kuud
Taotle

Mis on väikelaen?

Uus väikelaen on üldjuhul kuni 25000€ ulatuses antav laen ilma tagatiseta. Üldjuhul elektroonikakaupade, reiside, mööbliesemete ostuks.
Väikelaen on samuti tagatiseta laen, kuid taotletav summa on suurem ja tagasimaksed on pikemaks ajaks. Samuti on taotlejale suuremad nõudmised kui kiirlaenu puhul. Näiteks kindla töökoha olemasolu. Odav väikelaen on väiksema intressiga kui kiirlaen kuid kõrgema intressiga kui tagatisega laenud. Taotlemine käib ka üldjuhul kiiresti. Näiteks Bondoras saab vastuse minutitega.
Väikelaen on ideaalne variant suuremate ootamatute väljaminekute jaoks kuna taotletav laenusumma võib ulatuda alates 50.- kuni lausa 25 000.-

Väikelaenu tingimused

Väikelaenude puhul on intressid ja KKM enam-vähem sarnased, olenemata sihtotstarbest. Kui taotlete auto-, reisi-, remondi– või tagatiseta väikelaenu jääb intress üldjuhul siiski 9 – 20% ja KKM 17 – 40% vahemikku, olenevalt laenupakkujast, -tingimustest ja kliendi enda maksevõimekusest. Üldjuhul eraklientidele siiski sarnased laenupakkumised.
Väikelaenudega tuleks eelkõige jälgida KKM (krediidi kulukuse määr- krediidi kogukulu) protsentuaalset suurust ja vastavalt sellele teha laenu valikul lõplik otsus, sellisel meetodil on võimalik leida soodsaim pakutav variant laenuturul.

Nõuded

Suuremates pankades teeb lõpliku laenupakkumise laenuhaldur pärast põhjalikku kontrolli kliendi maksevõimekusele ja -kohustustele. Väikelaenu puhul on igakuine stabiilne sissetulek kindlasti nõutud ja tõestatav, kuid sarnaselt kiirlaenule ei pea sissetulek olema palk vaid võib olla ka mõni muu piisavalt suur igakuine sissetulek. Parim variant oleks esitada taotlus mitme erineva pakkuja juures ja hiljem juba valida soodsaima KKM/intressiga laen.

Väikelaen ilma tagatiseta

Tagatiseta väikelaen – Mõeldud kiireloomuliste ootamatute maksete/kulutuste/kohustuste tasumiseks. Tagatiseta väikelaen nagu nimigi ütleb ei nõua tagatise olemasolu ja kasutusvaldkonnad on väga paindlikud s.t ei ole kindlaid piiranguid, milleks võetud laenu tuleks kasutada. Seetõttu ka väikelaenude hulgas populaarseim. Taotlemine kiire ja mugav, tehtav interneti teel, kui kõik korras, mõningatel juhtudel lausa 15 minutiga.
Kõik väikelaenud kuni 15 000 € alati ilma tagatiseta.
Parim väikelaen sularahas on oma olemuselt asetatud kiirlaenude ja tagatisega laenude vahele. Väikelaenul pole sarnaselt kiirlaenule üldjuhul vajalik tagatise olemasolu, kuid on tunduvalt väiksemad laenukulud, kui kiirlaenul. Samas võrreldes tagatisega laenudega on intressid ja muud kulud ikkagi suhteliselt kõrged.

Väikelaenud maksehäirega

Ei tohi. Kahjuks, keegi ei anna Sulle väikelaenu maksehäirega, aga proovi väikelaenud eraisikutelt.

Väikelaen või kiirlaen?

Sarnaselt kiirlaenule saabub laenutaotluse vastus kõigest mõne minutiga, kuid edasine asjaajamine ja laenupakkumine on aeganõudvam ning sõltub üldjuhul panga lahtioleku aegadest. Loomulikult on olemas ka väikelaenud inimeselt inimesele ja nendelt laenuvastus kiirem, kui suurematest pankadest taotlemisel.

Mille jaoks?

Väikelaene pakutakse väga mitmeteks erinevateks otstarveteks: Tarbimiskulude katteks soovitatakse kõige tavalisemat tagatiseta väikelaenu, kuid näiteks auto ostuks, reisimiseks või kodu remondiks soovitatakse juba konkreetselt selleks otstarbeks mõeldud laene, kus juba intressid ja KKM muutuvad vastavalt laenu sihtotstarbele.
Väikelaenu kasutatakse järjest rohkem ka erinevate varasemalt võetud väiksemate laenude refinantseerimiseks. Laenu refinantseerimine on mitme väiksema laenu asendamine ühe suurema laenuga, tänu millele igakuine laenumakse üldjuhul väheneb ja intressid ning KKM on lõppkokkuvõttes palju väiksemad, kui makstes mitut väiksemat laenu eraldi.

Kindlasti tasuks võrrelda laene ka sihtotstarbeliselt:

Auto väikelaen

Suurepärane variant ükskõik millise auto ostuks. Auto väikelaenu puhul ei ole kohustust autot tagatisena registreerida, kasko kindlustust pole tarvis sõlmida ning parimaks tingimuseks selle laenu puhul on, et sissemakse ei ole nõutud. Selle laenuga võib klient osta ükskõik millise auto soovib ja ükskõik kellelt soovib ning loomulikult jääb kliendile õigus ostetud auto igal ajal maha müüa, kui vajadus peaks tekkima. Kahjuks seoses nende tingimustega on autolaenul ka kõrgem intress, kui autoliisingul või -kiirlaenul, kuid kliendile jääb siiski rohkem vabadust. Ainukeseks siduvaks tingimuseks on, et enamus väikelaenu auto ostmiseks pakkujaid siiski soovivad, et soetatud mootorsõiduk oleks 30 päeva jooksul peale laenu laekumist registreeritud laenuvõtja nimele ARK-s.

Remondilaen

Laenuliik, mis on spetsialiseerunud kodu remondiks, kodutehnika ostuks või muude ootamatute suuremate kulutuste jaoks, mis võivad majapidamises vajalikud olla. Intress, tingimused ja taotlemine sarnane tagatiseta väikelaenu pakkumisele, lihtsalt nimetus erinev. Laenu sihtotstarvet ei tule laenupakkujale mingil viisil tõestada ega selgitada. Sobilik lausa uue soodsa kodu ostuks, kui mingil põhjusel pangad kodu väikelaenu ei paku. Väikelaenu intress kõrgem, kuid taotlemine lihtsam, kui kodulaenu puhul.

Väikelaen ettevõttele

Suurim erinevus väikelaenudel on pakkumised ettevõtjatele. Taotleda saab vaid juhatuse liige või firma omanik. Kuigi tegemist väikelaenuga, siis ärilaenu puhul hüpoteek või tagatis nõutud. Olemas peaks ettevõttel ka olema stabiilne rahavoog ja tegutsemis periood peaks olema vähemalt 1 aasta pikkune. Seega ettevõtetel keerulisem ja pikem protsess ärilaenu taotlemisel ning enamus pakkujatel ka suurem intress, kui tavapärase väikelaenu taotlemisel. Kuid kindlasti tuleks proovida teha laenutaotlus erinevate pakkujate juures, et leida parim ja soodsaim väikelaenu firmadele variant võrreldes intresse ja KKM protsente.

Muud väikelaenud

 • Väikelaen ilma konto väljavõtteta
 • Väikelaen ilma sissetulekuta
 • Väikelaenu kalkulaator
 • Kodu väikelaen
 • Auto väikelaen